تد جی اس (tedjs.org) – فریم ورک متن باز کتابخانه گرای جاوا اسکریپت

بالاخره بعد از مدت چندماه فریم ورک تد جی اس تکمیل و عرضه شد. این فریم ورک به صورت متن باز و تحت لیسانس MIT عرضه شد.

tedjs یا easy element definer فریم ورکیست که از طریق آن می توان HTML را آنگونه که خود می خواهید ساخته و استفاده نمایید. شما در tedjs این قدرت را دارید که عناصر ، ویژگی ها (Attributes) ، نود های متنی (Text Nodes) و نود های توضیحی(Comment Nodes) خود را ایجاد کنید.

در کنار این امکانات ، توابعی نیز برای رفع نیاز درباره سرعت و سادگی در نوشتن کد های نیز ، گنجانده شده تا قدرت tedjs را افزون نماید.

یکی دیگر از قابلیت های مهم این فریم ورک این است که می توانید کتابخانه های متعددی را از طریق tedjs اجرا نمایید. شما می توانید در وبسایت :

https://tedjs.org

ثبت نام کرده و کتابخانه خود را ثبت نمایید تا دیگران نیز بتوانند یا به صورت آنلاین یا فایل دانلود شده آن استفاده نمایند.

اما چرا از Tedjs استفاده کنیم:

در HTML ممکن است بخواهید چندین عنصر را چند بار در جاهای مختلف کد تکرار کنید. که مثلا هرکدام یک تغییر کوچکی در اجرای توابع سمت جاوا اسکریپت را دارا می باشند. حال اگر بخواهیم یک عنصر را که خود شامل ۱۰ خط کد می باشد را ۵ بار تکرار کنیم. تصور کنید که چه میزان فضا را چه در HTML چه در Javascript  اشغال خواهد کرد. علاوه بر آن بسیار کد ناخوانا و پیچیده خواهد شد و این باعث کند تر شدن روند دیباگ کد ها خواهد شد.

با tedjs می توانید عناصر و … را به صورت پویا و داینامیک طراحی کنید که به توان تمامی مقادیر آن اعم از صفات ، محتوای درونی و… آن را پس از تکمیل شدن فرایند لود وبسایت نیز تغییر دهید.

کتابخانه گرا بودن این فرم ورک به امکان را به برنامه نویس می دهد که بتواند کد های خود را دسته بندی شده نوشته و هر کدام از آن ها را با دیگران نیز تقسیم کند . به عنوان مثال در پروژه های بزرگ برنامه نویسی تحت وب به جای صرف وقت برای نوشتن کد های متعدد و تکراری برای یک DOM می توان آن را یک بار به صورت پویا طراحی کرد و سپس در هرکجا از وبسایت استفاده نمود.

برای اطلاعات بیشتر به وبسایت tedjs مراجعه فرمایید و مثال های آن را که در صفحه اول وبسایت مجود است مشاهده نمایید.

درضمن درصورتی که سورس وبسایت را مشاهده نمایید به عناصری برواهید خورد که با tedjs ایجاد شده اند.

در وبسایت های دیگر:

بیست اسکریپتدسته بندی: فعالیت ها

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *